Strona główna  >  Rekrutacja  arrow  Regulamin szkoleń
Regulamin szkoleń

§ 1 Słowniczek

Ilekroć w regulaminie jest mowa o:

  1. projekcie – należy przez to rozumieć projekt pt. „Innowacyjny urzędnik atutem państwa” realizowany w ramach umowy nr UDA-POKL.05.02.01-00-069/08-00 z dnia 22.12.2008 r. podpisanej pomiędzy VULCAN sp. z o.o. a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji w wyniku wygranego konkursu na dofinansowanie realizacji projektów w ramach Poddziałania 5.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
  2. stronie internetowej projektu – należy przez to rozumieć stronę WWW zawierającą szczegółowy opis projektu wraz z aktualnymi informacjami nt. realizowanych szkoleń, umieszczoną pod adresem www.innowacyjnyurzednik.vulcan.edu.pl,
  3. regulaminie – należy przez to rozumieć regulamin szkoleń w ramach projektu pt. „Innowacyjny urzędnik atutem państwa” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 5.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
  4. organizatorze – należy przez to rozumieć beneficjenta, czyli VULCAN sp. z. o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Kazimierskiej 15, 51 – 657 Wrocław,
  5. rejestracji – należy przez to rozumieć proces rejestracji w internetowej bazie szkoleń firmy VULCAN,
  6. zgłoszeniu na szkolenie, formularzu zgłoszenia na szkolenie – należy przez to rozumieć zgłoszenie na szkolenie dokonane poprzez formularz zgłoszenia na szkolenie udostępniony zalogowanym użytkownikom internetowej bazy szkoleń lub formularz zgłoszenia na szkolenie pobrany ze strony internetowej projektu i przesłany faksem lub pocztą do biura projektu,
  7. osobie zakwalifikowanej, zakwalifikowaniu – należy przez to rozumieć osobę, która dokonała zgłoszenia na szkolenie poprzez formularz udostępniony w internetowej bazie szkoleń lub formularz pobrany ze strony internetowej projektu i przesłany faksem lub pocztą do biura projektu, i której zgłoszenie zostało ocenione przez organizatora jako spełniające warunki udziału określone w § 2 regulaminu. Osoba zakwalifikowana otrzyma od organizatora powiadomienie o zakwalifikowaniu i zostanie poproszona o dokonanie kolejnych czynności niezbędnych do zakończenia procesu rekrutacji, o których mowa w § 3 regulaminu,
  8. uczestniku projektu – należy przez to rozumieć osobę bezpośrednio korzystającą z udzielanego wsparcia w ramach projektu, czyli osobę uczestniczącą w szkoleniach. Procedura uzyskania statusu uczestnika projektu precyzuje § 3, w szczególności punkty 7-9.

§ 2 Uczestnicy projektu

  1. Uczestnikami szkoleń realizowanych w ramach projektu mogą zostać:
    1. pracownicy urzędów i jednostek organizacyjnych gmin wiejskich i miejsko-miejskich z terenu całej Polski,
    2. zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w wydziałach finansowych gmin, odpowiedzialnych za przygotowywanie budżetów, sprawozdań finansowych i zarządzanie cyklem budżetowym oraz w wydziałach edukacji gmin, odpowiedzialnych za zarządzanie oświatą lub pracownicy zatrudnieni w innych wydziałach, którzy wykonują zadania związane z cyklem budżetowym gminy lub zarządzaniem oświatą na poziomie gminy.

§ 3 Proces rekrutacji

  1. Zgłoszenia na szkolenie można dokonać:
    1. on-line – najpierw najpierw rejestrując się w internetowej bazie szkoleń firmy VULCAN, a następnie, po zakończeniu procesu rejestracji i uzyskaniu danych do logowania - wypełniając formularz zgłoszenia na szkolenie udostępniony zalogowanym użytkownikom bazy,
    2. drogą tradycyjną – poprzez formularz zgłoszenia na szkolenie wydrukowany ze strony internetowej projektu, wypełniony, podpisany i przesłany do biura projektu faksem (pod nr 071 347 48 70 wew. 104 lub 071 347 48 75 wew. 104), pocztą (na adres: VULCAN sp. z o.o., ul. Bacciarellego 54, 51-649 Wrocław, z dopiskiem "Innowacyjny urzędnik") lub e-mailem (projektyunijne@vulcan.edu.pl). Od dnia 5 października 2009 r., wobec zmian teleadresowych biura projektu, dokumetnację należy przesłać na adres: VULCAN sp. z o.o., ul. Wołowska 6, 51-116 Wrocław, tel. 071 3450460, faks: 071 3450461. Adres e-mail: projektyunijne@vulcan.edu.pl pozostaje bez zmian.
  2. W szkoleniach w ramach projektu weźmie udział 800 osób, po 50 z każdego województwa (o przypisaniu do danego województwa decyduje miejsce zatrudnienia, a nie miejsce zamieszkania).
  3. Zgłoszenia ponad określone wyżej limity będą kierowane na listę rezerwową.
  4. Na etapie wypełniania formularza zgłoszenia na szkolenie, osoba zainteresowana szkoleniem wybiera interesujący ją tematyczny moduł specjalistyczny szkolenia. Propozycja terminu i miejsca szkolenia zostanie przesłana przez organizatora wraz z decyzją o zakwalifikowaniu.
  5. Decyzję o zakwalifikowaniu na szkolenie podejmuje organizator, biorąc pod uwagę:
    1. poprawność danych wpisanych do formularza zgłoszenia na szkolenie,
    2. spełnienie warunków udziału określonych w § 2 regulaminu,
    3. limit miejsc na moduł ogólny szkolenia,
    4. limit miejsc na moduł specjalistyczny szkolenia wybrany na etapie wypełniania formularza zgłoszenia na szkolenie.
  6. Informacja o zakwalifikowaniu na szkolenie wraz z podaniem proponowanego terminu i miejsca szkolenia zostanie przekazana osobie zakwalifikowanej przez organizatora drogą telefoniczną lub poprzez e-mail.
  7. Osoba zakwalifikowana, po otrzymaniu informacji o tym od organizatora, powinna pobrać ze strony internetowej projektu i wypełnić:
    1. „Deklarację uczestnictwa w projekcie” (wymagany podpis osoby zakwalifikowanej),
    2. „Oświadczenie uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych” (wymagany podpis osoby zakwalifikowanej),
    3. „Zaświadczenie o zatrudnieniu” (wymagany podpis pracodawcy), oraz niezwłocznie przesłać podpisane dokumenty do organizatora za pośrednictwem faksu lub e-maila (zeskanowane dokumenty w załączniku).
      Dokumenty należy odesłać:
      - faksem pod numer: 071 347 48 70, wew. 104 lub 071 347 48 75, wew. 104
      - e-mailem: projektyunijne@vulcan.edu.pl.

      Oryginały podpisanych dokumentów należy odesłać niezwłocznie
      drogą pocztową na adres biura projektu: ul. Bacciarellego 54, 51-649 Wrocław, z dopiskiem „Innowacyjny urzędnik”.  Od dnia 5 października 2009 r., wobec zmian teleadresowych biura projektu, dokumetnację należy przesłać na adres: VULCAN sp. z o.o., ul. Wołowska 6, 51-116 Wrocław, tel. 071 3450460, faks: 071 3450461. Adres e-mail: projektyunijne@vulcan.edu.pl pozostaje bez zmian.
  8. Decyzję o przyznaniu osobie zakwalifikowanej statusu uczestnika projektu podejmuje organizator, biorąc pod uwagę:
    1. spełnienie warunków udziału w projekcie określone w § 2 regulaminu,
    2. poprawność dokumentów określonych w § 3 pkt. 7 regulaminu,
    3. kolejność otrzymywania dokumentów określonych w § 3 pkt. 7 regulaminu,
    4. limit miejsc na moduł ogólny szkolenia,
    5. limit miejsc na moduł specjalistyczny szkolenia wybrany na etapie wypełniania formularza zgłoszenia na szkolenie,
    6. akceptację terminu proponowanego przez organizatora.
  9. Informację o nadaniu statusu uczestnika projektu, zostanie przekazana każdemu uczestnikowi przez organizatora drogą telefoniczną lub poprzez e-mail.
  10. Uczestnik ma prawo do rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu przed jego rozpoczęciem. Powinien on zawiadomić organizatora o rezygnacji w formie pisemnej (e-mailem albo faksem), na minimum 7 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. W tej sytuacji na jego miejsce zostaje zakwalifikowana pierwsza osoba z listy rezerwowej.
  11. W uzasadnionych przypadkach losowych (np. choroba udokumentowana zaświadczeniem lekarskim) uczestnik ma prawo do rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu po jego rozpoczęciu. Powinien wówczas złożyć w siedzibie organizatora szkoleń oryginał pisemnego oświadczenia o rezygnacji wraz z załącznikami uzasadniającymi powód rezygnacji.
  12. Rezygnacja z udziału w szkoleniach, bez względu na moment jej dokonania może wiązać się z odebraniem rezygnującemu praw dostępu do platformy edukacyjnej.

§ 4 Struktura szkolenia

  1. W ramach projektu przewidziano szkolenia realizowane w 2 modułach, obejmujące następujące zakresy tematyczne:
    1. Moduł ogólny P1 - Zaawansowane umiejętności obsługi komputera w pracy administracyjnej, obejmujący 32 godziny dydaktyczne,
    2. Moduł specjalistyczny, obejmujący 24 godziny dydaktyczne, w zakresie tematycznym do wyboru przez Uczestnika szkoleń:
      1. moduł S1 - Zarządzanie finansami na poziomie JST lub
      2. moduł S2 - Zarządzanie obzługą cyklu budżetowego w oświacie na poziomie JST.
  2. Moduł ogólny P1 jest wspólny dla wszystkich uczestników. Moduł specjalistyczny S1 lub S2 jest wybierany na etapie wypełniania formularza zgłoszenia na szkolenie, przy czym możliwy jest wybór tylko jednego modułu specjalistycznego. Nie ma możliwości uczestnictwa w dwóch modułach specjalistycznych.
  3. Wybór modułu specjalistycznego powinien wiązać się z zakresem zadań i obowiązków wykonywanych w codziennej pracy zawodowej przez osobę wypełniającą formularz zgłoszenia na szkolenie.
  4. Wybór modułu specjalistycznego dokonany na etapie wypełniania formularza zgłoszenia na szkolenie powinien być zgodny z wyborem określonym „Deklaracji uczestnictwa w projekcie”, o której mowa w § 3 pkt. 7.a. regulaminu.
  5. Uczestnictwo w module ogólnym P1 i wybranym module specjalistycznym jest obowiązkowe. Nie ma możliwości uczestnictwa jedynie w module ogólnym bądź jedynie w module specjalistycznym.
  6. Szkolenia z zakresu modułu specjalistycznego następują po szkoleniach z modułu ogólnego.
  7. Każda edycja szkolenia obejmuje 56 godzin, tj. 32 godzin szkolenia w ramach modułu ogólnego i 24 godzin szkolenia w ramach wybranego przez uczestnika modułu specjalistycznego.
  8. Standardowo zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach pracy, tj. od 8.00-16.00, po 8 godzin dziennie (8 x 45 minut plus przerwy) w okresie: styczeń - październik 2009 r. Szczegółowe terminy i konkretne miejsca szkoleń określi organizator w trybie określonym w § 3 punkt 4-6 regulaminu.

§ 5 Obowiązki i prawa uczestnika projektu

  1. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatne materiały szkoleniowe i promocyjne a także możliwość skorzystania z poczęstunku.
  2. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej Fronter na okres 12 miesięcy od daty rozpoczęcia szkolenia pod warunkiem ukończenia szkolenia określonym w punkcie 5.
  3. W związku z tym, że szkolenia odbywają się w godzinach pracy oraz że mogą odbywać się w miejscowości innej niż miejsce pracy uczestnika szkoleń, każdy uczestnik powinien zadbać we własnym zakresie o zgodę przełożonego na uczestnictwo w szkoleniu i oddelegowanie na szkolenie.
  4. Udział w zajęciach przewidzianych w ramach szkolenia jest obowiązkowy. Uczestnik podpisuje listę obecności.
  5. Warunkiem ukończenia szkolenia i otrzymania zaświadczenia jest obecność uczestnika na co najmniej 80% zajęć w ramach każdego z modułów.
  6. Uczestnik zobowiązany jest do wypełnienia ankiet oraz pozostałych dokumentów wskazanych przez organizatora lub trenera prowadzącego w trakcie szkolenia, a także – w przypadku wylosowania uczestnika do dodatkowego badania ewaluacyjnego – do przystąpienia do badania po zakończeniu szkolenia.
  7. Organizator nie przewiduje zwrotu kosztów dojazdu na szkolenie.
  8. Uczestnik jest zobowiązany do przekazania organizatorowi swoich danych osobowych niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, szkolenia, monitoringu i ewaluacji projektu, a także w zakresie niezbędnym do wywiązania się przez organizatora z obowiązków sprawozdawczych wobec Instytucji Zarządzającej PO KL i zbieranych do podsystemu monitorowania Europejskiego Funduszu Społecznego.
  9. Uczestnik przekaże dane, o których mowa w § 5 pkt 8. w następujących etapach:
    1. wypełniając i wysyłając formularz rejestracji do internetowej bazy szkoleń,
    2. wypełniając i wysyłając formularz zgłoszenia na szkolenie (on-line lub drogą tradycyjną),
    3. wypełniając i wysyłając na adres organizatora dokumenty wymagane po zakwalifikowaniu zgłoszenia, tj. „Deklarację uczestnictwa w projekcie”, „Oświadczenie uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych” oraz „Zaświadczenie o zatrudnieniu”,
    4. wypełniając dodatkowy formularz, zbierający dane do podsystemu monitorowania Europejskiego Funduszu Społecznego, udostępniony przez organizatora osobom będącym uczestnikami projektu,
    5. ewentualnie uczestnicząc w dodatkowym badaniu organizowanym po zakończeniu projektu.
  10. Uczestnik ma prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych, przekazanych organizatorowi szkolenia, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.

§ 6 Przepisy końcowe

  1. W przypadkach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyzję podejmuje organizator.
  2. Regulamin obowiązuje od 01 grudnia 2008 r.
DATA AKTUALIZACJI: 2010-02-04
» Na górę » Start » Drukuj
2024-04-24 © VULCAN sp. z o.o. :: Serwis WWW Ośrodka Doskonalenia Kadry Kierowniczej Oświaty VULCAN :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia